Menu

Jane Doe

Subiektywnie o książkach

Warszawskie Targi Książki - Dzień Drugi

jane_doe_blog

Intensywny dzień. Tak, jak planowałam, udało mi się zdobyć autograf Wojciecha Chmielarza. Z przesympatycznym pisarzem ucięłam sobie krótką pogawędkę i dowiedziałam się, że już niedługo pojawi się nowa powieść detektywistyczna - raczej w stylu noir, natomiast komisarz Mortka pojawi się w kolejnej odsłonie pod koniec roku.

Zrobiłam też trochę zdjęć stoisk wydawców - kuriozalne, wydawałoby się, w tym miejscu, stanowisko Carrefour, było oblegane przez tłumy spragnionych darmowego jedzenia moli książkowych. Jedzenia, dodajmy, robionego podczas pokazów live. Tak. Na Targach Książki. No ale, kim jestem, żeby oceniać, czy to dobre miejsce i czas na takie wydarzenia ;)

Po południu udało mi się, w sumie też zgodnie z planem, wziąć udział w spotkaniu z Elżbietą Cherezińską i prof. Henrykiem Samsonowiczem  w Muzeum Powstania Warszawskiego. Fantastyczne postaci z zasobami wiedzy o jakich można tylko pomarzyć. Profesor Samsonowicz dowcipny i szarmancki, Elżbieta Cherezińska świetnie opowiadająca o genezie powstania "Korony Śniegu i Krwi", interesująca dyskusja o Piastach. Gdyby tylko w podstawówce i liceum historii uczono w taki sposób, inny od płaskiego, nudnego przekazu podręczników. Rozmarzyłam się. No i mam autograf!

Na koniec oczywiście kilka zdjęć:

Elżbieta Cherezińska Niewidzialna korona

image11

 

alba

 

carref

 

deu

 

ago

 

lubimy

 

ziel

 

rebis

 

noir

 

zysk

 

 

 

Komentarze (6)

Dodaj komentarz
 • meme7

  Niestety nie dotarłam wczoraj, ale dziś na pewno już będę. Tylko obawiam się tłumów, bo ich po prostu nie cierpię i szybko się zniechęcam. Kolejka do Careffoura - przekomiczne :)

 • tommyknocker

  Super relacja :)
  U mnie "Farma lalek" i "Przejęcie" wciąż leżakują. Twój wpis chyba mnie wreszcie skłoni do lektury.

 • jane_doe_blog

  @meme - tak, tłumy są denerwujące, wszyscy przemieszczają się w tym samym kierunku co ja i szurają nogami, zamiast podnosić stopy :)
  Ale raz do roku można oko przymknąć :)

  @tommy - w myśl zasady: im starszy tym lepszy, Chmielarz u Ciebie nabrał mocy urzędowej, więc będzie dobrze smakował :)

 • bookfa

  U mnie też Chmielarz czeka :P

 • zaczytania

  Podoba mi się uwaga o nabieraniu mocy :)
  ...bo u mnie też leżakuje.

 • jane_doe_blog

  @bookfa - warto, sporo dobra przed Tobą :)

  @zaczytania - więc czas już najwyższy po temu, by sięgnąć po te leżakujące specjały :)

© Jane Doe
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci