Menu

Jane Doe

Subiektywnie o książkach

Fargo z Vikingami

jane_doe_blog

Przy okazji wydłużonych weekendów, obiecujemy sobie i innym, co i ile zrobimy, oraz jakim przyjemnościom się oddamy. Gromadzimy książki, filmy, podpałki na grilla i zamarynowane mięsiwa, oraz koce, polary i kubki z kawą/ herbatą. Potem nadchodzi godzina zero i ... albo się udaje, albo do następnego razu. Ja miałam w planach maraton filmowy i voilà:

Serial kryminalny w reżyserii Adama Bernsteina.

Nie będę nawet mówić, że "Fargo" braci Coen jest filmem kultowym i absolutnie genialnym, bo to fakt niezaprzeczalny. Chcę natomiast powiedzieć, że serial ( 2014 rok) zrobiony w oparciu o ten film, jest również genialny i jeden z lepszych seriali, jakie ostatnio oglądałam, a właściwie oglądam, bo dopiero 3 odcinki były.

Obsada rewelacyjna - Billy Bob Thornton, jako zło wcielone. Martin Freeman - nieudacznik i pierdoła, ale nie dajmy się zwieść, bo to cwany gapa, rola wymarzona dla niego i cudownie grana. Dwójka drani (Russel Harvard i Adam Goldberg), robiących spore zamieszanie i wielu wielu innych aktorów, znakomicie grających i robiących z tego filmu Ten Film. Jeśli się zdarzyło, że ktoś nie oglądał pełnometrażowego "Fargo", trudno, ale nie istnieją żadne przeszkody, bo móc spokojnie oglądać serial, bo to raczej luźne nawiązanie do dzieła Coenów. Z całą pewnością z tamtego klimatu pozostaje Fargo, ostra zima, biały i groźny, niemal księżycowy krajobraz. Serial "Fargo" - doskonałość pierwsza.

Serial historyczny - sezon 2, pierwszy raz o filmie tutaj mówiłam.

10 odcinków życia wśród wikingów, pełnego niebezpieczeństw, intryg, miłości, zazdrości i zdrad. 10 odcinków walk, zawiązywanych i zrywanych sojuszy, odchodzenie całymi zastępami do Walhalli i pełne respektu wizyty u volvy - by poznać przyszłość. Brawa twórcom za znakomite odtworzenie realiów tamtego świata, za dobór aktorów do ról i intrygę, która jak w najlepszych thrillerach, pozostawia widza kompletnie zaskoczonego. 10 odcinków serialu, który przykuwa do ekranu i nie puszcza aż po ostatni kadr. Wiem, że będzie sezon 3 i to jest bardzo dobra wiadomość. Serial "Vikingovie" - doskonałość druga.

 

 

  Serial polityczny - sezon 2, o którym wspominałam już w ubiegłym roku.

Wydaje się, że na podstawie napisanych tekstów o tym serialu, można się już doktoryzować. Ale to i tak nie zmienia faktu, że film jest świetnie wyreżyserowany i zagrany, że nie wspomnę o przyprawiającej dreszcze ścieżce dźwiękowej. Brutalny, mroczny i cyniczny świat na najwyższych szczeblach amerykańskiej polityki. Frank Underwood z żoną Clair tworzą zespół zorientowany tylko na zwycięstwo, bez skrupułów, bez oglądania się na kogokolwiek, jak dobrze naoliwiona maszyneria prą po trupach do przodu. Można sarkać, że Spacey aktorsko dominuje, że cała plejada aktorów robi za plankton, ale życzmy sobie więcej takiego planktonu i takich seriali, a od razu zdrowsi będziemy. Serial "House of Cards" - doskonałość trzecia. 

 

Długi majowy weekend dobiega końca. Obejrzenie 26 odcinków trzech różnych seriali, zajęło mi około 26 godzin. W międzyczasie przeczytałam półtorej książki, wchodziłam w interakcje z rodziną i nie byłam na grillu. Miesiąc maj uważam za otwarty.

Komentarze (10)

Dodaj komentarz
 • meme7

  Od kilku dni chodzą za mną "Wikingowie" i nie chcą się odczepić! Potrzeba mi jakiegoś dobrego, historycznego serialu. Aż szkoda, że majówka się kończy... Fargo chcę zobaczyć, ale najpierw muszę obejrzeć film. Z House of Cards zatrzymałam się na 7 odcinku pierwszego sezonu. Musze nadrobić, bo to świetny serial. Mi weekend zleciał na nadrabianiu zaległości serialowo-książkowo-filmowym :) Dziś widziałam "Prey" brytyjski miniserial kryminalny - może być dobre.

 • yukiai

  No to niespodzianka - nie miałam pojęcia, że jest serial 'do Fargo'. :) Rozejrzę się jak go zdobyć. :)

 • jane_doe_blog

  @meme - "Vikingowie" to rewelacyjny film, jest tam co oglądać. Bardzo polecam.
  Z serialami na razie dam sobie spokój... do następnego razu:).

  @yukiai - według mnie, jest to numer 1 seriali tego roku. Warto oglądać, bardzo:).

 • dachauka

  Bardzo czekam na drugi sezon House of Cards - oglądaliśmy go bezpośrednio po Breaking Bad i chyba był to jeden z bardzo niewielu, który był w stanie zapełnić pustkę, powstałą po obejrzeniu ostatniego odcinka.
  "Vikings" lecą właśnie w niemieckiej telewizji (wreszcie!). Stacja Pro7 zdecydowała się rozbić pierwszy sezon tylko na trzy odcinki, w związku z tym piątkowe wieczory mamy wypełnione od dwudziestej do dwudziestej trzeciej nordyckimi klimatami.
  A "Fargo" Cohenów oglądałam (super!), nawet nie wiedziałam, że jest jakiś serial. Idę szukać na blurayu... :-)

 • jane_doe_blog

  @dachauka - nie będę się powtarzała, ale te 3 seriale są świetne i zwyczajnie trzeba je obejrzeć:). Z "Fargo" jest tak, że najpierw Amerykanie wypuszczają jeden odcinek, a potem na drugi dzień my dostajemy.

 • opty2

  Pracowicie spędziłaś ten weekend :)
  "Fargo" chyba widziałam ale coś mało pamiętam (to stary film), więc serial byłby jak znalazł. Wikingów jeszcze nie widziałam I sezonu a co mówić o II, ech. Natomiast HC chyba sobie odpuszczę, bo pierwszej serii nie zmogłam, może dlatego, że była późno w tv i musiałam nagrywać, takie czekanie całymi tygodniami mnie wykończyło.

 • krwawasiekiera

  Ja akurat dla odmiany od środy do wczoraj byłam na wyjeździe z różnymi atrakcjami "wyjściowymi", więc stanęło tylko na dwóch filmach i jednej książce, ale bynajmniej nie żałuję:) Pod polecankami HoC i Fargo się entuzjastycznie podpisuję. Wikingowie wciąż przede mną, jakoś nie mogę się przełamać.

 • jane_doe_blog

  @Opty - bardzo się napracowałam:).
  Z tym nagrywaniem to miałam kiedyś tak, że ponagrywałam sobie masę seriali, sezonów, a potem musiałam zmienić dekoder i wszystko diabli wzięli.
  A na "Fargo" skuś się... mówię Ci:).

  @krwawasiekiera - nie pamiętam czy czytałaś Cherezińskiej cykl Północnej Drogi, jeśli tak to "Vikingów" koniecznie, jeśli nie, tym bardziej:).

 • krwawasiekiera

  Ja ci go poleciłam nawet:D

 • jane_doe_blog

  @krwawasiekiera - to się nazywa skleroza:)

© Jane Doe
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci